Кіберполіція викрила хакера у «зламі» серверів одного з найбільших мобільних операторів країни

0
957

maxresdefault

Чоловік несанкціоновано втрутився до серверу компанії та на правах адміна організував собі так званий «безліміт» на використання 3G Інтернету. Компанії завдано збитків на суму більш як мільйон гривень. За даним фактом розпочато кримінальне провадження. Про це повідомили в Департаменті кіберполіції Національної поліції України.

фотка 1

Як розповіли у Департаменті кіберполіції, до поліції звернулись представники одного з найбільших мобільних операторів країни з повідомленням про втручання невідомих осіб до мережі та комп’ютерних систем компанії. Працівники відділу протидії кіберзлочинам в Чернівецькій області Карпатського управління Департаменту кіберполіції перевірили отриману інформацію.

Слідчі Головного управління поліції Буковини за даним фактом розпочали кримінальне провадження за ч.2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) КК України.

В результаті оперативно-розшукових заходів поліцейські встановили та задокументували причетність 29-річного жителя Чернівців до протиправних дій у комп’ютерних мережах.

фотка 2

Поліцейські, спільно зі службою безпеки ТОВ, встановили втручання в роботу комп’ютерних мереж компанії, що було вчинено ще на початку року.

«Правопорушник отримав доступ до серверів компанії на правах адміна шляхом підбору паролів та здійснив поповнення трьох своїх особистих рахунків в білінговій системі на суму близько мільйона гривень. Таким чином зловмисник користувався послугами компанії за її ж рахунок», — розповіли у відомстві.

фотка 3

«Окрім того, у липні 2017 року поліцейські зафіксували несанкціоноване активування хакером більш як ста скретч-карт цього ж оператора мобільного зв’язку на загальну суму більше 10 тисяч гривень», — уточнили в кіберполіції.

За оперативною інформацією, чоловік підшуковував можливості збутускетч-карт для переведення коштів на картках у готівку.

Поліцейські провели санкціонований обшук квартири чоловіка, звідки вилучили 3g модеми зі зміненими ESN номерами, комп’ютери, жорсткі диски, Wi-Fi маршрутизатори, мобільні телефони та більше півсотні оптичних дисків.

фотка 4

фотка 5

Вилучену техніку було направлено до експертного центру для проведення відповідних комп’ютерно-технічних та телекомунікаційних експертиз. Питання щодо оголошення зловмисникові про підозру буде вирішено після отримання результатів. Слідство триває.

«Генплан Таможни»

Ваш комментарий

Please enter your name here
Please enter your comment!