Київські митники завадили незаконному переміщенню валюти у розмірі 1,5 млн гривень

0
2137

groshi-e1493191774342

Працівники Київської митниці попередили спробу незаконного переміщення через митний кордон України великої партії валюти, на загальну суму в 1,5 млн. гривень.

Як розповіли у прес-службі Державної фіскальної служби України, валюту, а саме 62 300 доларів США та 24 150 російських рублів намагався незаконно ввезти на територію України громадянин Китаю, який прилетів з Російської Федерації транзитом через Республіку Білорусь.

«Іноземець для проходження митного контролю самостійно обрав спрощену систему —  «зелений коридор», де, зокрема, передбачено наявність у громадян готівки у сумі, що не перевищує 10 000 євро (чи еквівалент цієї суми в іншій валюті)», — зазначається у прес-службі.

Під час проходження митного контролю пасажир  не надав належним чином оформленої митної декларації, до моменту перетину ним «білої лінії» до інспектора митниці не звертався. Після перетину «білої лінії», яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю, на запитання митників щодо наявності готівки пасажир відповів, що має 4 000 доларів США. Ці кошти він і пред’явив на вимогу митників.

Після цього, враховуючи достатню кількість підстав для ретельнішої перевірки, митники здійснили митний огляд дорожньої валізи пасажира і ручної поклажі (рюкзаку), де й було знайдено ще 62 300 доларів США та 24 150 російських рублів.

Кошти знаходилися у кишенях куртки та брюк пасажира, які знаходились у дорожній валізі пасажира, а також в одному з відділень рюкзака (ручної поклажі) пасажира. Зазначена готівка переміщувалась без ознак приховування.

Зі слів громадянина Китаю, зазначена готівка належить йому особисто і призначалась для дорожніх витрат.

«Таким чином, із загальної суми готівки, враховуючи відсутність у пасажира дрібних купюр, було пропущено 11 500 доларів США та 24 150 російських рублів (еквівалент 9 960 євро за курсом НБУ на 10.09.2017р.). За протоколом про порушення митних правил вилучено 54 800 доларів США», — уточнили у відомстві.

«Зазначені дії, що полягають у переміщенні через митний кордон України громадянином Китаю, який формою проходження митного контролю обрав проходження через «зелений коридор», готівки в обсязі, що підлягає обов’язковому письмовому декларуванню в повному обсязі  для нерезидентів відповідно до Постанови Правління НБУ № 148 від 27.05.2008 р., мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ст. 471 МК України», — зазначили у прес-службі.

Валюту вилучено до винесення судом рішення у справі.

Всього з початку року Київською митницею ДФС складено 184 протоколи про порушення митних правил, де фігурувала валюта, на загальну суму понад 25,6 млн. грн.

«Генплан Таможни»