Ігор Луценко: «Влада зайняла нейтралітет. Очевидно, що були якісь домовленості з Путіним, частина їх навіть є на папері»

0
945

Ігор Луценко, народний депутат України:

— Якими, на Ваш погляд, будуть дії Росії у відповідь на припинення поставок електроенергії до Криму?

  • Немає стратегії в Росії, навіть на рівні пропаганди, яким чином можна відповідати цьому. На рівні пропаганди ми бачимо лише фотографії кабелеукладчика китайського, котрий нібито там десь працює, але ми не бачимо того, щоб нас переконало. Ми не бачимо на континентальній частині Росії роботи зі збільшення потужності і по передачі, і по генеруванню там навколо Ростова на Краснодарському краї. І з іншого боку — в Керчі не видно, щоб будувалися якісь підстанції, більш потужні лінії, щоб там транспортувати цю електроенергію до Сімферополя, Севастополя і так далі. Тобто поки що, я би сказав, що у Росії немає якоїсь адекватної відповіді.

Якими можуть бути наслідки цього припинення для Криму, для континентальної України, для тимчасово-окупованих територій?

  • Стосовно наслідків. Ну, по-перше, треба вважати, що Кабінет міністрів, швидше за все, має рацію, коли він каже, що цей контракт є невигідним для України. Є такий аналітичний звіт Кабміну, де йдеться про збитки, багато десятків мільйонів збитків від власне цієї схеми постачання електроенергії. Відповідно, це мінімізує наші збитки, це, перш за все, треба вказати, а друге – це дасть нам достатньо серйозну правову позицію і стосовно Криму, і, можливо, стосовно окупованих частин Сходу. Що ми не визнаємо Росію як легального так би мовити володаря цих регіонів, бо в цьому контракті саме така от позиція містилася.

Як Ви можете пояснити дивні дії влади щодо блокади Криму? Замість того, щоб просто за допомогою прикордонслужби перекрити дороги і вимкнути рубильник — чекати, поки активісти перекриють дороги і будуть підривати ЛЕП?

  • Щодо дій української влади в Криму, ну, в принципі, я вважаю, що перспектива хороша. Єдине, що є повний організаційний безлад, управлінська вертикаль працює неадекватно. Тому я теж вважаю, що те, що сталося там от буквально на днях – це просто ексцес так би мовити виконавців. Що стосується взагалі позиції влади, то, звісно, вона зайняла нейтралітет. Тобто очевидно, що були якісь домовленості з Путіним, очевидно, що частина їх там навіть є на папері, і ми це бачимо. І просто так розвернути на 180 градусів свою позицію, зафіксовану там в якихось документах, звісно, українська влада не може. Тому вона діє такими окольними, гібридними шляхами. Тобто десь там влада щось громадськості допомагає, десь там громадськість владі допомагає. Отаким чином. Але в цілому напрям мені дуже подобається, дуже правильний і, дай Бог, щоб він зберігся. До речі, не можу не згадати, що все-таки влада, на жаль, у певному моменті не виконує своїх уже задекларованих намірів. Президент пообіцяв внести законопроект, який власне регулює всі ці питання, тобто торгівлю з Кримом. З його слів, це має бути саме такий законопроект, який ми всі хочемо, але поки що його немає, на жаль. Тобто у Верховної Ради був би правильний такий вихід: або проголосувати існуючий законопроект, але проголосувати, який власне скасовує вільну економічну зону торгівлі з Кримом, або чекати на законопроект президента. Тобто в даному випадку треба чітко поставити питання президенту — де те, що ти обіцяв? Або ми самі з цим справляємся, або давай, бери політичну участь у цьому процесі.

Записала Алена Ладнюк, ГЕНПЛАН

2015-11-23 19:12 1125

Ваш комментарий

Please enter your name here
Please enter your comment!