Ігор Луценко: «Суддів буде судити революційний трибунал, я сподіваюсь»

0
675

Ігор Луценко, народний депутат

Корумповані або залежні від Адміністрації Президента судді.
Хто буде судити суддів? Яке, на Ваш погляд, вирішення цієї проблеми?

— Мені, надзвичайно подобається така постановка питання, оскільки в ній вже є доконаний факт, що обов`язково хтось буде судити суддів. Але до цього ще треба дійти, щоб хтось мав змогу їх судити. Звісно, суддів буде судити революційний трибунал, я сподіваюсь. А якщо казати, хто має судити суддів, то суддю, який вчинив кримінальне порушення, має судити інший суддя — так у нас передбачено. Або якщо дисциплінарне якесь порушення, то Вища рада юстиції має також приймати рішення. Інше питання, що зараз в Адміністрації президента зробили всі ці органи — що суди, що Вищу раду юстиції — своїм департаментом. Відповідно, реальний суддя суддів сьогодні – це Петро Олексійович Порошенко.

Якщо судді продажні, то хто наразі в Україні виступає в ролі незалежного арбітра?

— Як такого незалежного арбітра у нас сьогодні немає. Тобто, якщо брати до уваги, що інститут суддівства у нас є чи політично, чи корупційно зміщеним, то нам немає де шукати правди. Тобто окрім тих інстанцій, котрі знаходяться поза межами нашої юрисдикції, а це лише одна – це Європейський суд з прав людини, який там працює роками, аж поки дасть рішення. Тому, на жаль, немає такого незалежного арбітра.

Чи доводилося Вам стикатися з судовою системою? Ваші враження?

— З судовою системою я працюю майже щодня, переборюючи всі свої негативні емоції, бо щось інше, окрім негативних емоцій, звісно, ця система у мене не викликає. Щоб пізнати всю глибину потреби країни в радикальних змінах, тобто в революції, достатньо просто сходити на одне, два, три засідання і просто послухати, подивитися на цих суддів, заглянути їм в очі.

Назвіть особисто Вам відомих суддів, які, на Ваш погляд, повинні бути люстровані й піддатися кримінальному переслідуванню.

— Ну, дивіться, справа в тому, що прізвища є прізвищами. Так, є там розкручені прізвища – Царевич, Волкова, але питання в іншому. Питання в тому, що у нас є достатньо просте правило, яким чином ми маємо люструвати суддів. Ну, не люструвати насправді, а їх просто треба піддавати кримінальній відповідальності. Це всі ті судді, котрі підтримували звинувачення проти автомайдану свого часу, всі ті судді, котрі зараз підтримують звинувачення по 31 серпня. Окрім, звісно, Гуменюка, який, дійсно, скоріше за все, кидав гранату. Тобто по цих резонансних справах всіх суддів можна сміливо брати і притягувати до відповідальності.

Записала Алена Ладнюк, ГЕНПЛАН

2015-11-02 00:38 1132