Генпрокурор Юрій Луценко запропонував відібрати у СБУ можливість тиску на бізнес на митниці

0
850

268967

Генпрокурор Юрій Луценко запропонував провести реформу митниці для того, щоб відібрати у Служби безпеки України можливість тиску на бізнес на митниці. Про це повідомляє «122.ua».

«… Митниця, де втрачається не менше третини, а деякі кажуть, що половина вхідних платежів. Так, працювати стало набагато простіше. Але все одно залишається величезна корупція кланів. До того ж — державна корупція. Кажу прямим текстом. Служба безпеки України має законне право порушувати справи, які не підлягають процесуальному контролю Генпрокуратури. А тим більше перевірці внутрішніх дій контррозвідки, і така можливість, з моєї точки зору, використовується для масового тиску на бізнес на митницях при розмитненні», — сказав генпрокурор.

За його словами, це стосується всього, крім спиртового ринку. Минулого року в цій сфері, переконує глава ГПУ, «було зупинено будь-які наїзди».

«На цей момент по одній тільки справі про можливу контрабанду ялинкових іграшок за 2014 рік у день митниця отримує до 100 доручень огляду будь-яких товарів. Я не знав масштабів цієї проблеми. Але в останні місяці почав вивчати ситуацію після перемоги, скажімо, на спиртовому ринку», — розповів генпрокурор.