ФСБ викрала з Білорусі сина українського прикордонника

0
2173

1434905

Колишній прикордонник Ігор Гриб, який займається створенням капеланської служби в силових органах, заявив, що спецслужби Росії викрали його сина Павла під час його поїздки до Білорусі.

«24 серпня 2017 року мій син Павло (19 років) поїхав до міста Гомель на зустріч з дівчиною, з якою познайомився і спілкувався тільки в соціальних мережах, без особистого знайомства, спочатку в VK, а потім в Скайп, яка з його слів, мала приїхати на зустріч з Російської Федерації», — написав батько викраденого хлопця у Фейсбук, передає «Захід.нет».

Він зазначив, що за домовленістю Павло мав повернутись в той же день. Коли на наступний день він не повернувся, батько поїхав до Гомеля на його пошуки.

«І там я з’ясував, що Павло перебуває в розшуку за ст. 205 КК РФ (терористичний акт), ініціатором є ФСБ РФ по Краснодарському краю м. Сочі», — додав він.

В Гомельській прикордонній групі Грибу заявили, що не мають жодної інформації стосовно його сина. Прикордонне керівництво зустрічатись із батьком відмовилось. В той же час українська прикордонна служба має інформацію про перетин ним кордону через пункт пропуску «Нова Гута» (Чернігівська область, Україна) — «Нові Яриловичі» (Гомельська область, Білорусь).

«Таким чином стало зрозуміло, що ФСБ виманило Павла до Гомеля, під виглядом зустрічі з дівчиною та провело затримання», — наголосив Гриб.

Офіцер додав, що його син не брав участі в бойових діях на Сході України, і служити в силових структурах, за станом здоров’я, йому заборонено. Після військової агресії РФ проти України, він лише був активним дописувачем у соціальних мережах, часто не підбирав вирази відносно ворогів Батьківщини.

У коментарі білоруській службі Радіо Свобода Гриб зазначив, що не пов’язує вказану ситуацію з його власною діяльністю.

«Я служив до 2009 року, потім звільнився в запас, а в 2015-2016 роках був мобілізований на 14 місяців. Тепер я радник глави Синоїдального управління військового духовенства Української православної церкви Київського патріархату та займаюся створенням капеланської служби в силових структурах. Але я не думаю, що це може бути пов’язано, адже я ж їздив в Білорусь, і там не було ніяких дій щодо мене», — пояснив Гриб.

За його словами, Державна прикордонна служба України підготувала офіційне звернення до білоруських колег, щоб з’ясувати долю Павла Гриба.

«Ніяких повідомлень з Росії я не отримував», — додав батько.

У понеділок, 28 серпня, посольство України в Мінську направило ноту до Міністерства закордонних справ Білорусі з метою з’ясувати місце перебування Павла Гриба, повідомили у посольстві на прохання видання «Українська правда» прокоментувати заяву батька Павла – Ігоря Гриба про викрадення його сина.

Там підтвердили, що знають про ситуацію, що склалася.

«Наш консул тримає це на контролі», – зазначив співрозмовник УП.

«Генплан Таможни»