Форумы 20 августа: сигнал власти — не превращаться в дракона (тексты обращений)

0
561

Недовольных действиями власти прибыло. 20 августа запланированы два масштабных общественных собрания: «Форум громадянського суспільства України», намеченный на 17:00 в помещении Торгово-промышленной палаты. И Всеукраинский форум по вопросам налоговой реформы. Он начинается утром — с 10:00 на «НСК Олимпийский». Одно мероприятие имеет политический оттенок, другое — экономический. Но оба демонстрируют, что активным слоям общества начинают надоедать дрязги в политике, нескончаемые эксперименты в фискальной системе, откровенное силовое давление на бизнес, затыкание ртов оппонентам, в том числе и СМИ.

Это еще не протест. Да и протестные настроения, согласно социологическим опросам Фонда «Демократичні ініціативи» имени Илька Кучерива и социологической службе Центра Разумкова, снижаются. В том числе и по причине усталости общества от борьбы с государством. Но — первая ласточка консолидированного недовольства «драконизацией власти».

Бедой Украины стало то, что любая политическая сила, становясь властью, начинает считать себя самой совершенной формой правления, а критику в своей адрес — посягательством на устои государства. Разве не так думали Кучма и Янукович? Не этот ли принцип мы наблюдаем в словах и действиях Арсения Петровича и Петра Алексеевича? Иначе зачем нам нужен Минстець? Арест журналиста Руслана Коцабы? Расследование против редактора «Вестей» Игоря Гужвы? Проект закона, позволяющий СБУ полное вмешательство в работу IT-компаний?

Не случайно, под одной «шапкой» форума гражданского общества (Форума громадянського суспільства) собрались совершенно разные люди: бывшие советские политзаключенные Левко Лукьяненко и Степан Хмара, один из основателей УНА-УНСО Игорь Мазур (Тополя), депутат, лидер студенческих протестов начала 90-х Олесь Доний, экс-замгенпрокурора Николай Голомша, адвокат и правозащитник Иван Петухов, вице-президент УСПП и эксперт по налоговой политике Юлия Дроговоз, один из «голосов Майдана» Роман Липинский и др.
Свое обращение организаторы Форума опубликовали в соцсетях и СМИ. Цитируем:

Переживши правління злочинного режиму Януковича, народ України вимагає системних змін в країні, спрямованих не на збагачення та концентрацію влади в руках можновладців, а на розбудову правової, демократичної держави, де беззастережно виконується Основний Закон та захищено права і свободи людини і громадянина.
На жаль, події сьогодення засвідчують відсутність реальних системних змін в країні, а пропоновані зміни до Конституції України, всупереч декларованій меті та очікуваним сподіванням громадян, містять загрози повернення до комуністичного тоталітаризму та позбавлення Українського народу права народовладдя. Сьогодні громадянське суспільство України усвідомлює нагальну необхідність об’єднання та консолідації зусиль заради недопущення подальшого нехтування Конституцією України та створення людино-центричної, справедливої, ефективної моделі держави в системі відносин громадянське суспільство — бізнес середовище — влада.
Зокрема на Форумі будуть розглянуті наступні нагальні питання:
— Загроза національній безпеці та втрати Незалежності України;
— Внутрішня безпека держави;
— Економічна ситуація в Україні;
— Пропозиції щодо шляхів та інструментів вирішення існуючих проблем…..
У роботі Форуму візьмуть участь:
Левко Лук’яненко, Степан Хмара, Павло Мовчан, Валерій Асадчев, Олесь Доній, Микола Голомша, І.Мазур (Тополя), Н.Курамшина, А.Будник, Р. Липинський, Т. Руденко, О.Журавчак, І.Марієн, С.Доротич, В.Яворський, О.Покляцький (Броварьский), В.Савчук, М.Криворот, Р.Соболь, Ю.Дроговоз, В.Богуславський, О.Місюра, Ю.Смєлянський, В. Захарченко, О.Якименко, О.Швец, І.Пєтухов та інші видатні та почесні гості.
Запрошуємо Вас не бути байдужим до долі України та взяти участь у Форумі громадянського суспільства України, що відбудеться 20 серпня 2015 року, з 17:00 до 20:00 за адресою: м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33 (перший поверх Торгово-Промислової Палати України).
Координати: info@nau.inet.ua, (044) 233-73-88
Запрошуємо патріотів України на “Форум громадянського суспільства України”!
З повагою, оргкомітет Форуму

Манифестом предпринимателей, которые утром соберутся на Всеукраинский форум по вопросам налоговой реформы, можно считать открытое письмо группы активистов, политологов и предпринимателей к министру экономического развития и торговли Айварасу Абромавичюсу, обнародованное в Facebook Павлом Себастьяновичем.

Звернення до Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, особисто до міністра Айвараса Абромавичюса та заступника міністра Max Nefyodov
Панове! У той час, коли фіскальна служба не робить жодного кроку внапрямку власного реформування, коли всі заяви її керівника свідчать про посилення репресій щодо підприємців, коли всі дії ДФС і Мінфіну погіршують і без того складний стан економіки України, ваше міністерство зберігає дивний спокій.
Пане міністре! Ні Ви, ні Ваші підлеглі не зробили жодного дієвого кроку, або хоча б заяви про згубність намірів Мінфіну і ДФС у посиленні тиску на бізнес. Ці дві організації не тільки не збираються поліпшувати інвестиційний клімат в Україні, але навіть і опротестувати неправомірні дії ДФС скоро стане неможливим, оскільки передбачається ще й зобов’язати позивача вносити депозит на суму претензій (!!!) для досудового розгляду. А в заявах Мінфіну чітко сказано, що без загрози кримінального переслідування ніхто не буде платити податки.
Я також звертаюся до керівництва та експертів Kyiv School of Economics, Kyiv-Mohyla Business School [kmbs]— мені незрозуміло ваше дружнє мовчання. Ви першими повинні висловитися щодо намірів уряду, адже нам готують всі умови для економічного колапсу. Уже півтора року уряд вселяє суспільству думку про те, що радикальні реформи — це
погано, що треба почекати. А добробут українців продовжує падати. Що ж ви викладаєте у своїх закладах, якщо власна Країна котиться в прірву, а ви зберігаєте крижаний спокій? Чи не повинні ви бити на сполох і застерегти уряд від невірних кроків?
Залишився всього тиждень до того моменту, коли Мінфін винесе свій вердикт — як житиме Україна в 2016 році, але по всім заявам відповідальних осіб видно, що реформи не буде.
Я закликаю вас до активності! Прошу вас висловитися і з приводу ПДВ-рахунків, і з приводу 4000 кримінальних справ проти підприємців, і щодо нульового декларування та інших «геніальних» ідей нашого Уряду.

Привоединились к обращению в Facebook:

Sophy Chilingarova Дмитрий Лубкин Сергей Дацюк Vladimir Dubrovskiy Dmitri Rodenko Sergii Dovgal Юлия Дроговоз Просвещение ради свободы. группа Владимира Дубровского Степан Джус Vladimir Karabanov Pavlo Kukhta Rostyslav Kravets Володимир Козленко Ольга Ларина Nataliya Limonova Евгений Лохматов Vitaly Manko Volodymyr Nochvai Olga Bogdanova Оксана Продан Vladislav Olenchenko Андрій Стесін Тимофей Милованов Юрий Бутусов Victoria Strakhova Olga Zhygmanovska Євген Пенцак Едуард Мальцев Mychailo Wynnyckyj Anatoliy Amelin

2015-08-19 15:43 1035