Факти і цифри розподілу лівого кешу керівником Рівненської митниці ДФС

0
1637

20170516003825

Групою осіб із числа високопосадовців ДФС України, у тому числі Рівненської митниці та Головного управління ДФС у Рівненській області за попередньою змовою організовано злочинну схему незаконного власного збагачення шляхом отримання грошових коштів від суб’єктів господарювання за надання переваг окремим підприємствам у митному оформленні транспортних засобів із сплатою суттєво занижених митних платежів.

Організована злочинна група високопосадовців діє наступним чином.

Екс керівник відділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Вінницькій області Тишківський В.Т. будучи призначеним на посаду заступника начальника Головного управління внутрішньої безпеки ДФС України, використовуючи службове становище із метою особистого збагачення вступив у злочинну змову із екс керівником управління внутрішньої безпеки у Волинській області ДВБ Національної поліції України Водьком С.С., котрий перебував та перебуває у тісних дружніх стосунках із часів спільного несення служби у відділі внутрішньої безпеки Рівненської області із начальником Головного управління ДФС у Рівненській області Зайцевим Д.Б.

Керівник ГУВБ ДФС Тишківський В.Т. маючи досвід кришування «автомобільного бізнесу» у Вінницькій області пообіцяв Водьку С.С. посаду начальника відділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Рівненській області та відсоток від кришування «автомобільного бізнесу» якщо Водько С.С. використовуючи знайомство із Зайцевим Д.Б. вийде на одноосібного керівника Рівненської митниці ДФС Чаборая А.М. та налагодить від останнього щомісячне отримання грошових коштів за не перешкоджання та сприяння Чабораєм А.М. у протиправному митному оформленні транспортних засобів Рівненською митницею ДФС.

Водько С.С. погодився на умови Тишківського В.Т., заручившись підтримкою Зайцева Д.Б., пообіцявши останньому посприяти через ГУВБ ДФС у звільненні діючого начальника відділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Рівненській області Цибуліна Т.Г.

Оскільки Зайцев Д.Б. особисто був зацікавлений через систематичне ініціювання Цибуліним Т.Г. відносно нього реєстрації кримінальних проваджень, досудове розслідування яких слідчими Генеральної прокуратури проводиться і досі, у такому звільненні Зайцев Д.Б. із задоволенням «звів» свого колишнього підлеглого, нині начальника Рівненської митниці ДФС Чаборая А.М. із Водьком С.С.

Чаборай А.М. будучи незадоволеним постійним службовим тиском із сторони начальника ВБ Цибуліна Т.Г., беручи до уваги рекомендації Зайцева Д.Б., погодився систематично одержувати від суб’єктів підприємницької діяльності грошові кошти та сприяти їм у протиправному митному оформленні, при умові, що Водько С.С. посприяє звільненню Цибуліна Т.Г. та займе посаду начальника ВВБ. Подальше спілкування обумовили проводити через добре знайомого обом, діючого працівника ВБ Мудрика І.О.

Наступним Тишківський В.Т., як керівник ГУВБ для активізації прийняття Чабораєм А.М. запропонованої ним схеми, організував через відділ внутрішнього аудиту ДФС України тематичну перевірку Рівненської митниці ДФС та сприяв звільненню підлеглого Цибуліна Т.Г., із одночасним призначенням 15.09.2017 на посаду начальника відділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Рівненській області Водька С.С.

Чаборай А.М., побоюючись можливого звільнення з роботи, прийняв умови «автомобільного бізнесу» та відповідно до своєї ролі в організованому злочинному угрупуванню 05.10.2017 передав Водьку С.С. та Тишківському В.Т. через працівника ВБ Мудрика І.О. у приміщенні Рівненської митниці грошові кошти.

Однак учасникам «автомобільного бізнесу» не сподобався розмір «пирога», тому відносно начальника Рівненської митниці ДФС Чаборая А.М. призначено службове розслідування, на період якого його відсторонено від займаної посади.

Ймовірно на нього чекає звільнення.

Щодо «пирога», то з однієї одиниці розмитненого транспортного засобу Чаборай А.М. збирає через своїх підлеглих – начальників митних постів по 290$.
Тут починається найцікавіше.
Як із цієї суми «накормити» всіх і самому залишитись «ситому»?
Тут Чаборай А.М. проявив себе у всій красі!
15$ — митнику (щоб закривав очі на невірно подану декларацію),
100$ — в ГУ ВБ (Тишківському В.Т.),
50$ — Зайцеву Д.Б.,
30$ — губернатору (Муляренку О.В.),
20$ — Водьку С.С.,
а решту – собі.

По скоромним підрахункам, в місяць на Рівненській митниці розмитнюється 2 тис. автомобілів. Не тяжким є порахувати кількість отриманих Чабораєм А.М., Водько С.С., Тишківським В.Т. та іншими в місяць сум (2000 шт. х 290 $) – 580 тис. $!!!!!

На питання скільки кілометрів доріг у місяць залишились не відремонтованими за такі кошти, а також яким чином корупціонери використали їх, відповість НАБУ та САП.

Джерело