Дмитро Різниченко: «Шанс на вихід Поліщука і Медведька лише у тому, що сама система влади поміняється, позбавиться шизофренії, назве ворогів — ворогами, героїв — героями»

0
939

На прикладі справи Корбана і справи Лукаш стало очевидно, що нинішня влада не тільки не навчилася не брехати, а й навіть не навчилася брехати переконливо. Водночас на тлі цих справ і відпущених фігурантів забули про Андрія Медведька і Дениса Поліщука, підозрюваних у вбивстві Олеся Бузини. Однак, якщо влада відверто бреше, аж до інсценівок замаху на Генпрокурора, то чи варто довіряти їй в історії з убивством Бузини?

Найстрашніше — реакція суспільства на затримання Корбана була більш гучною, ніж на затримання Медведька і Поліщука.

Чим, на Ваш погляд, це можна пояснити?

На Вашу думку, чи винні Медведько і Поліщук у вбивстві Бузини?

Наскільки переконливі докази провини Медведька і Поліщука, які були пред’явлені слідством?

Яка перспектива цієї справи?

Які шанси виходу на свободу Медведька і Поліщука?

Дмитро Різниченко, громадський активіст (прес-офіцер батальйону «Донбас» ЗСУ) :

«Я не знаю, чи винні Медведько і Поліщук, але знаю, що слово «винні» в контексті їх справи — це вже брехня. Якщо вони дійсно вчинили те, що їм інкримінують, то вони заслужили не тюремний строк, а медаль. Те, що їх судять — це наслідок шизофренічної позиції тимчасового уряду, який за вбивство ворога на фронті роздає нагороди, а за вбивство таких же ворогів у тилу — переслідує.

Ця позиція пояснюється панічним страхом тимчасової влади перед добровольцями, бо доброволець — це людина, яка сама себе мобілізувала на цю війну і, відповідно, закінчить її тоді, коли сама буде вважати, що боротьба досягла своєї мети. Для тимчасової влади це неприпустимо, бо тоді вона втрачає своє панівне становище у суспільстві і можливість віддавати накази.

У суді над Медведьком і Поліщуком «докази» озвучені жалюгідні — непереконливі й діряві, проте, відпускати хлопців ніхто не збирається. З цього я роблю висновок, що заарештували їх по доносу стукачів, які заслані у патріотичне середовище. Влада не може озвучити вголос свідчення своїх сексотів, бо таким чином викриє запроданців. Тому і влаштовано цей цирк із судом.

Безумовно, шанс на вихід Поліщука і Медведька лише у тому, що сама система влади поміняється, позбавиться шизофренії, назве ворогів — ворогами, героїв — героями, і не раніше».

Записала Алена Ладнюк, ГЕНПЛАН

2015-11-09 10:44 1442