Дмитро Різниченко: “Це буде людина, яка живе у форматі війни, революції, тої самої епохи, яка у нас зараз за вікном, а не та, яку собі хочуть бачити українці

0
1019

Ми маємо президента, але не маємо лідера. Ні військового, ні політичного, ні духовного. Як Ви вважаєте, чи можлива поява найближчим часом загальнонаціонального лідера?
З якого середовища він може з`явитися? Мілітарного? Політичного? Духовного? Культурного?
Хто затребуваний зараз? Ататюрк чи Гавел?

Громадський активіст Дмитро Різниченко (прес-офіцер батальйону «Донбас» ЗСУ (позивний Тайлер):

«Зараз затребуваний лідер, до якого ще не дозріло українське суспільство. Тому що українське суспільство досі перебуває у довоєнному психічному стані і вважає, що те, що зараз відбувається, це якийсь дивний парадокс. І це пройде. Насправді нормальний стан – це мир, який був у нас уже багато десятиріч, а війна і революція – це щось, що виходить за рамки, і яке треба забути якомога швидше і на тому закінчиться воно.

А воно не закінчиться. Лідер, який зараз буде актуальний — це Лідер епохи Мао Цзедуна, Сталіна, Гітлера, Муссоліні, Черчіля. І Лідер отакої буремної епохи, яка є переломною і означальною. Але українці ще не зрозуміли, яка епоха настала, тому вони і не сприймають подібних Лідерів. А саме зараз ЇХ час. Вони спеціально обирали собі президента не військового, не патріота, а звичайного кондитера і мільйонера, сподіваючись, що людина, яка робить тортики, знову приведе країну до стану, коли найголовнішим будуть тортики, а не зброя.

Але час зараз інший, тому «кондитер» нічого вдіяти не може. Лідер, безумовно, з`явиться, якщо не з військового, то, принаймні, військово-політичного середовища. Тобто людина, яка живе у форматі війни, революції, тої самої епохи, яка у нас зараз за вікном, а не та, яку собі хочуть бачити українці. Він з`явиться і, безумовно, буде мати відношення і до революції, і до війни. І він може бути двох класичних форматів: або Гітлер, тобто людина, яка прийшла з війни і пішла у політику, у суспільну політику, або це буде Наполеон — людина, яка була в армії, життя своє присвятила армії і завдяки власне армії врятувала Республіку. Я думаю, що будуть ось такі лідери».

Записала Алена Ладнюк, ГЕНПЛАН

2015-10-27 19:49 2204