Директор Департаменту адміністрування митних платежів ДФСУ Аліна Данченко повинна понести кримінальну відповідальність, — Кармазін

0
3389

729_486_5a2a7a8c0987c

Директор Департаменту адміністрування митних платежів ДФСУ Аліна Данченко повинна понести кримінальну відповідальність за нанесення державному бюджету збитків в особливо великих розмірах.

З такою вимогою до генерального прокурора України Юрія Луценка, директора НАБУ Артема Ситника, голови СБУ Василя Грицака, міністра МВС Арсена Авакова звернувся президент Інституту права і суспільства, перший від України сенатор Міжнародного парламенту безпеки і миру Юрій Кармазін.

Правозахисник інформує про те, що за результатами проведеного інститутом розслідування, отримані відомості про співучасть Аліни Данченко, відповідальної за контроль над відповідністю митних платежів встановленими ставками, в контрабандних схемах на Київській міській митниці. В результаті заниження митних платежів низкою фірм, підконтрольних одеському контрабандисту Вадиму Альперіну, на що Данченко закривала очі, державний бюджет України зазнав колосальний матеріальний збиток.

Кармазін констатує, що протягом 2016-2017 років, В Одесі були зареєстровані фірми, від імені яких відбувався ввезення в Україну тканин, взуття, сумок та інших товарів народного споживання за злочинними схемами (ТОВ «ТРЕЙД ЛАЙНС», ТОВ «РЕМБУДСТАР», ТОВ «РКС АГРОСЕЙЛ», ТОВ «АЛЬ МАК», ТОВ «ПЛЮС ГРАНІТ-ІНВЕСТ», ТОВ «ДЕВОПС», ТОВ «БЛЕК СІ ТОРГ» та інші).

«Вивчені матеріали свідчать, що в період з 1 по 8 листопада 2017 року, за сприяння посадових осіб митного поста «Столичний» Київської міської митниці ГУ ДФС України в м. Києві державі завдано збитків на суму понад $ 460 тис. (понад 12 млн грн.). В цілому, з 2016 по 2017 рік, афери при митному оформленні тканин і взуття тільки на Київській митниці, призвели до збитків державного бюджету на суму 90,8 млн грн.», – констатує правозахисник.

Юрій Кармазін вимагає від правоохоронних органів порушити кримінальну справу, розслідувати і встановити причетність до злочинних схем Аліни Данченко і посадових осіб Київської міської митниці. На переконання Кармазіна, директор Департаменту адміністрування митних платежів ДФСУ повинна відповідати за безкарно реалізовані злочинними групами схеми з мінімізації митних платежів.

«На Департамент адміністрування митних платежів ДФСУ покладено функції організації і контролю за своєчасністю сплати митних платежів, застосування передбачених законом заходів митно-тарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, організацію контролю за правильністю визначення митної вартості товарів. Таким чином, у діях Аліни Данченко простежуються як мінімум ознаки злочину, передбаченого ст.367 КК України», – резюмував Юрій Кармазін.

Повну версію прес-конференції Юрія Кармазіна про злочини на Київській міській митниці можна подивитися тут.

http://www.bagnet.org/news/economics/350905/karmazin-trebuet-ugolovnoy-otvetstvennosti-dlya-aliny-danchenko

Джерело