ДФС виграла суд щодо закупівлі сканерів для митниць

0
1174

5795e4b7c2b78-------------------------3_1200

Окружний адміністративний суд м. Києва за позовом ДФС скасував рішення, яким у вересні цього року була заблокована закупівля сучасних стаціонарних сканерів для пунктів пропуску. Відтепер фіскальна служба фактично отримала можливість відновити процес модернізації митниці. Про це повідомив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.
«Ми починаємо великий амбітний проект, який раз і назавжди змінить українську митницю. Не зволікаючи, вже з нового року після набрання рішенням суду законної сили, ми розпочнемо процедуру конкурсних торгів. На першому етапі плануємо закупити 6-7 стаціонарних скануючих комплексів. У планах на січень – також початок тендеру на закупівлю близько двох десятків вагових комплексів для митниці», – наголосив Мирослав Продан.
Проблемна ситуація з тендерами, які ДФС розпочала для закупівлі необхідних для роботи митниць сканерів, виникла ще влітку цього року. Тоді ДФС було оголошено два тендери. 22 червня розпочато процедуру закупівлі двох скануючих систем. 4 липня – оголошено про початок процедури на придбання чотирьох систем вартістю майже 339 млн. грн. По другому – з восьми учасників до тендеру допущено двох — «Ватек» і «МКТ-Комюнікейшн».
Однак однією з компаній-учасниць було оскаржено рішення тендерного комітету. На підставі цієї скарги АМКУ відмінив процедуру закупівлі.
Враховуючи це ДФС звернулася до суду з позовом про скасування рішення АМК, який врешті і визнав правоту Державної фіскальної служби України.
«Тепер наші митники отримають найсучаснішу техніку. Дуже сподіваюсь, що сканери стануть тим інструментом, що дозволить і в 2018 році зберегти високу динаміку зростання платежів, яку протягом 2017 року демонструвала митниця», – наголосив Мирослав Продан.

За матеріалами Державної фіскальної служби України