«Дельта банк» гасив борги «Укргазвидобування» грошима Лавриновича і екс-члена ради Нацбанку

0
605

Кредитна заборгованість «Укргазвидобування» перед «Дельта банком» була сплачена коштами щонайменше десяти вкладників банку, які поручилися за кредити держкомпанії. Про це відомо із сайту «Судова влада» і реєстру судових рішень.

Зокрема, син екс-міністра юстиції Максим Лавринович поручився за виплату боргу «Укргазвидобування» перед «Дельта банком» на суму 79,87 млн грн. У лютому 2015 р., коли УГВ не розплатилося, з рахунку Лавриновича списали 12 млн грн.

30 квітня Лавринович відступив свої вимоги до УГВ на суму 12 млн грн. Андрію Вікторовичу Морозу, який тепер подає судові позови про стягнення боргу з УГВ.
Так само поручителем по заборгованості «Укргазвидобування» був Олександр Біланенко, на той момент член ради Національного банку, призначений постановою Верховної ради навесні 2014 р. Скільки «Дельта банк» списав з рахунку Олександра Біланенка невідомо.

Наразі встановлено імена десяти осіб, які поручалися за кредити ПАТ «Укргазвидобування»:
Побережна Інна Петрівна (13,50 млн грн.) – дружина Сергія Побережного, члена правління «Укрсоцбанку»;
Мілявський Анатолій Якович (50,50 млн. грн.) – згадується як член банди «Киселя», кримінальний авторитет на прізвисько «Макс», «Фортуна», і на чиєму дні народженні начебто був присутній соратник Віталія Кличка – Артур Палатний;

Заярнюк Ірина Андріївна (7 млн грн.) – колишня в.о. голови і замголова правління «Дельта Банку» (2014 р.);
Богуцький Олександр Андрійович (34,00 млн грн.) – директор-президент каналу ICTV, директор телегрупи «StarLightMedia»;
Астапова Тетяна Павлівна (сума невідома) – син Андрій Астапов заснував ТОВ «Астапов і партнери», що надає комерційні і юридичні послуги. Сьогодні компанія оформлена на «Скід Роу Пропертіз Енд Інвестментс ЛТД» з Кіпру.
Істомінов Сергій Вікторович (46,00 млн. грн.) – володіє ТОВ «Сузір’я» з братом Андрієм Істоміновим, який відомий як радник голови правління ПАТ «Чернігівгаз», що контролюють структури Дмитра Фірташа;
Зінченко Віктор Ігорович (сума невідома) – у 2013 р. був замголови правління «Кредитпромбанку», перед ліквідацією власником банку значився Микола Лагун, якому належав «Дельта банк»;
Шаповалов Ігор Анатолійович (40,50 млн грн.) – так звуть сина екс-замголови Національного банку Анатолія Шаповалова (2005-2010 рр.). Свого часу Шаповалова-старшого підозрювали у валютних махінаціях в НБУ та сприянню рефінансуванню певних банків за грошову винагороду.

Мороз Андрій Вікторович (12 млн грн.) – право вимоги отримав 30.04.2015 р. від Максима Лавриновича, сина екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича (2002–2005; 2006–2007; 2010–2013);
Біланенко Олександр Георгійович (сума невідома) – колишній член ради Національного банку (до 10 вересня 2015 р.). Був директором Департаменту валютного контролю та ліцензування НБУ (2005-2011), а також помічником Олександра Буряка, народного депутата від Блоку Віктора Ющенка «Наша Україна» у парламенті 4 скликання.
Нагадаємо, у 2013 р. «Укргазвидобування» взяло кредит у «Дельта-банку» на 150 млн грн. під заставу своїх виробничих запасів.

Восени 2014 р., коли «Дельта банк» визнали проблемним, але ще до віднесення його до неплатоспроможних, він уклав договори поруки з вищевказаними фізособами по кредитах УГВ.
У лютому 2015 р. «Дельта банк» списав кошти з рахунків поручителів, які натомість отримали права кредиторів «Укргазвидобування».

Після введення в банк тимчасової адміністрації у березні 2015 року Фонд гарантування вкладів визнав договори поруки нікчемними. А «Дельта банк» заявив, що після виявлених порушень у травні 2015 р. повернув кошти поручителями.
Але самі поручителі повідомили суду, що грошей не отримали, бо вони були перераховані на «невідомі рахунки», до яких вони не мають відношення.
Наразі відомо, що «Укргазвидобування» отримало від поручителів позови про стягнення заборгованості на більше 200 млн грн.

Разом з тим, «Дельта банк» так само претендує на стягнення коштів з «Укргазвидобування», вказуючи на те, що договори з поручителями були визнані недійсними. Однак 21 грудня банк програв апеляцію у позові про стягнення 214,11 млн грн. з «Укргазвидобування».
У свою чергу «Укргазвидобування» претензії банку заперечує, посилаючись на довідку про відсутність заборгованості перед «Дельта банком», видану у квітні 2015 р. після списання коштів з рахунків поручителів.
Більше читайте у статті – Коштовні клієнти «Дельта банку»

В тему:

Кличко – помазаник криміналітету?!

Останнім часом все частіше в ЗМІ поширюється інформація про причетність лідера партії “УДАР” Віталія Кличка до зв’язків з кримінальним середовищем, створення свого первинного капіталу за рахунок коштів ОЗУ “Рибки”. Та наявності у його рядах не тільки політиків, які вийшли з бізнесу, а й кримінальних авторитетів, що й до цього часу підтримують зв’язок з криміналітетом та виступають зв’язуючим ланцюгом між Кличко та кримінальним світом. Як то кажуть диму без вогню не буває. А щоб не бути дуже голослівним розкажу про одну подію, яка відбулася на минулому тижні. Так, 13 вересня цього року в житті кримінального середовища відбулася унікальна подія. У ресторані готелю “Київ” святкував свій день народження Мілявський Анатолій Якович, на прізвисько “Макс”, “смотрящий” в Україні за кримінальною складовою бізнес-інтересів Семена Могилевича, “хрещений батько” та бізнес-партнер Валерія Хорошковського. Свого часу А.Мілявський входив до організованого злочинного угруповання “Киселя” (мав кримінальні прізвиська “Макс” і “Фортуна”). Банда “Киселя” та її авторитет Мілявський, разом із своїми братками, займались здирництвом, “рекетирством”, вбивствами та тримали у остраху значну кількість київських бізнесменів і пересічних киян.

Однак повернемось до наших часів, коли Мілявський став поважною людиною в бізнесі та політикумі, але замашки залишились старі. І так, день народження подія дійсно унікальна тому, що в ресторані були зібрані всі відомі теперішні та минулого бандити не тільки міста Києва, а й України та Росії. Привітати іменника також завітав і заступник голови партії “УДАР” Артур Палатний (скажете можливо випадковість – заїхав поважний політик просто повечеряти до депутатського готелю). Так ні, очевидці кажуть, що коли А.Палатний зайшов до ресторану, то А.Мілявський особисто вийшов із-за столу привітати такого поважного гостя у найкращих традиціях сицилійської мафії з обніманням та поцілунками. Чим же Палатний заслужив таку повагу з боку кримінального авторитету. Певно за свої буйні 90 роки, коли він разом з Віталієм Кличко були відомими рекетирами та бійцями при різних кримінальних розборах. А ще мабуть тим, що Артур Палатний особисто пообіцяв сприяти А.Мілявському у просуванні його бізнесу у аеропорту “Бориспіль”, вирішенні бізнес-питань як в Україні, так і за її межами, особливо у Ізраїлі, де сконцентрована значна частина кримінального бізнесу Мілявського, а також у дерибані київської землі на користь підставних структур останнього. Але повернемось до святкування. А.Палатний разом з А.Мілявським не тільки випивали, закусували та співали в карооке, а й згадували ті буйні 90-роки, коли їх кримінальне життя “било ключом”. Роз’їхалися наші герої вже практично під ранок (мабуть було що згадувати), при цьому Палатний особисто відвіз Мілявського додому, щоб його п’яного не дай Боже не зупинила міліція, все ж таки депутатське посвідчення має свою магічну силу. А що ж Віталій Кличко? Він так забігався у справах, що забув привітати таку поважну особу? Мабуть ні. Все набагато простіше. Віталій Кличко бачить себе вже єдиним кандидатом в Президенти України, і щоб журналісти не сфотографували його з кримінальними авторитетами вирішив у ресторані “не світитися”. В.Кличко знов таки з тим же А.Палатним (такий собі поводир) спокійно собі поїхав і привітав А.Мілявського наступного дня в яхт-клубі “Маячок” (тим паче він належить їх однопартійцю Паші Рябікіну) подалі від людських очей. Віталій Володимирович, що ж Ви так соромитесь своїх друзів? Чи боїтесь, що підтвердяться факти Ваших зв’язків з криміналітетом та пряма залежність від них? Відкрийте виборцям своє справжнє обличчя!

Газета.ua

2016-03-15 09:45 735