Чим займається міністр закордонних справ?

0
558

«Європейська правда» інформує, що після «розгону» торгпредів міністр закордонних справ взявся за консулів. Передісторія така — громадянка України в Німеччині написала скаргу на консульських співробітників у відділенні посольства в Бонні. Банальна і неприємна історія — погано організована робота, черствість, відсутність чуйності, грубість до громадян. І о чудо!

Міністр зателефонував громадянці, вибачився, з»ясував деталі так, що у неї склалось враження, що співробітнику, який допустив щодо неї і інших громадян грубість, хана.

Похвально, що міністр проявив таку чуйність. І добре, що саме в той час, коли ні дипломатичних перемог в України, ні реформ МЗС. Пора починати. Коли-небудь. Коли-небудь, бо громадянка України розповіла, що усі проблеми, з якими вона зіштовхнулась в Бонні, були там і три роки тому. Ага, саме тоді, коли послом в Берліні був Клімкін. Ну, що ж, не дійшли руки тоді, то займеться зараз. А нинішній посол, напевно, теж через три роки. коли повернеться на високу посаду до Києва.

Ось тільки не вірю я в такі зміни на краще.

Минулого року, Майдан закордонних справ замовив соціологічне опитування, в якому, серед іншого, з»ясував ставлення громадян України до дипломатів та МЗС УКраїни. Проаналізувавши результати, ми звернулися до Міністра Клімкіна з пропозицією організувати для співробітників МЗС презентацію, на якій пояснити, де слабкі місця у сприйнятті і оцінці української дипломатії з боку громадян України. А заодно і дати деякі поради, як змінити ситуацію.

Міністр не відповів. Нам не залишалось нічого іншого, як опублікувати ці матеріали. Зацікавлені можуть знайти статтю в «Дзеркалі тижня» за серпень минулого року. Це достойний підхід — не хочеш працювати над узагальненим аналізом проблеми — будеш дзвонити і вибачатися перед кожним. Нові часи — громадяни достойні уваги. Ось тільки Лавров в цей час, напевно, думав над тим, як вчергове обкрутити навколо пальця українську дипломатію. Напевно тому у нього досі і виходило непогано, бо він над цим працює. А в української дипломатії іміджеві проблеми. Не дивно.

Богдан Яременко — украинский дипломат. Генеральный консул Украины в Эдинбурге (2006—2008), генеральный консул Украины в Стамбуле (2010—2014). Глава правления общественной организации «Майдан закордонних справ»

2015-07-21 14:58 688