Чернівецькі митники припинили спробу незаконного переміщення автомобіля з іноземною реєстрацією

2
740

photo

Працівники Міжрегіональної митниці ДФС припинили спробу незаконного переміщення через митний кордон України автомобіля «Mercedes» на іноземній реєстрації.

«Під час митного контролю пасажирських транспортних засобів на ділянці «виїзд з України» пункту пропуску «Порубне-Сірет» митного посту «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці ДФС громадянином, який заявив, що прямує з України в Румунію у приватних справах на автомобілі  «Mercedes» 2009 року випуску, було обрано для проходження митного контролю смугу спрощеного контролю «зелений коридор», — розповіли у прес-службі ДФС.

Громадянин надав закордонний паспорт громадянина Румунії та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, а також заявив про відсутність будь-яких коштів та товарів, що підлягають декларуванню.

Проте під час митного огляду транспортного засобу митниками було виявлено закордонний паспорт громадянина України (резидента), виданий тій самій особі в 2008 році. Крім того, під час перевірки інформації, що міститься в базі даних ДФС, виявилось, що вказаний автомобіль «Mercedes» було ввезено на митну територію майже рік тому зазначеним громадянином у митному режимі «тимчасове ввезення» з використанням паспорту громадянина Румунії (нерезидента).

Таким чином, як пояснили у ДФС, з метою ухилення від сплати митних платежів під час ввезення на митну територію України транспортного засобу, громадянин України, маючи статус «резидента», надав до митного контролю паспортний документ зі статусом «нерезидент», який є підставою для надання пільг та незастосування заходів гарантування при ввезенні транспортного засобу особистого користування.

«Необхідно зазначити, що згідно з ч.3 ст.380 Митного кодексу України, «тимчасове ввезення громадянами-резидентами транспортних засобів особистого користування… дозволяється на строк до одного року під письмове зобов’язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, після сплати всіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів», — зазначили у відомстві.

Відповідно до ст.19 Закону України «Про громадянство України» добровільне  набуття  громадянином України громадянства іншої держави є підставою для втрати громадянства України. Особа, яка набула громадянство іншої держави або отримала відповідний документ, виданий уповноваженими органами іншої держави, про те, що громадянин України набув її громадянство,  повинна вийти з громадянства України (ст.18 Закону).

За даним фактом Міжрегіональною митницею ДФС складено протокол про порушення митних правил за ст. 485Митного кодексу України, санкції якої передбачають накладення на правопорушника штрафу в розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів, а саме – 1,7 млн. гривень.

«Генплан Таможни»

2 КОММЕНТАРИИ

Ваш комментарий

Please enter your name here
Please enter your comment!