Через Київську митницю намагались незаконно ввезти на територію України партію медпрепаратів

0
1123

214779

402 упаковки медичних препаратів дев’яти найменувань для лікування таких важких хвороб як гепатит, онкологія тощо намагався незаконно ввезти громадянин Індії, який постійно проживає в Україні.

Як повідомляють у прес-службі Державної фіскальної служби України, для проходження митного контролю іноземець обрав спрощену систему – «зелений коридор», чим засвідчив, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.

Проте під час проведення вибіркового митного контролю багажу на рентген-апараті були виявлені препарати «Natdac 60», «Leukeran», «Bleocel», «Pazopanib», «Resof», «Velpanat», «Bendit», «Hepcfix», які знаходилися у двох дорожніх валізах громадянина.

preview1

Фото: прес-служба ДФС

Документів, які підтверджують вартість препаратів, а також рецепту, виданого на його ім’я, на переміщувані лікарські засоби пасажир не надав. І на момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадянин також не надав, з приводу декларування до інспекторів митниці не звертався.

«З виявлених лікарських засобів громадянину Індії було пропущено 5 упаковок кожного найменування, відповідно до Постанови КМУ № 458 від 23.05.2012 року „Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України лікарських засобів та спеціального дитячого харчування”», — повідомили у прес-службі.

За протоколом про порушення митних правил вилучено до винесення судом рішення у справі 357 упаковок з лікарськими засобами.

У Державній фіскальній службі України, зокрема, нагадують, що ввезення лікарських засобів відповідно до Закону України „Про лікарські  засоби” № 123/96-ВР від 04.04.1996р. зі змінами та доповненнями, без відповідних сертифікатів заборонено. Порядок ввезення громадянами лікарських засобів, а також їх обсяги визначено Постановою КМУ № 458 від 23.05.2012 року „Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України лікарських засобів та спеціального дитячого харчування”.

«Генплан Таможни»