ЧАСТИНА 1. ЗА ЩО БОРОВСЯ МАЙДАН?: РОЗДІЛ 3 «ПРОТИ ЧОГО ВИСТУПАЛИ ПОВСТАНЦІ?»

0
541

РОЗДІЛ 3 «Проти чого виступали повстанці?»

В першу чергу Майдан боровся саме проти, а не за. Весь багатолюдний натовп, який затопив площу вночі 30 листопада 2013 року, не знав і не міг знати, чого він конкретно хоче – там було занадто багато людей з різними, часто протилежними поглядами на життя, на державу і суспільні цінності. Кожен з них йшов власним шляхом справедливості, як він сам його розумів, і несподівано всі ці шляхи зійшлися в одному місці в один час. Люди ще не усвідомлювали, за що саме вони виступають, зате всі вони прекрасно знали, чого більше не хочуть: вони не хочуть влади Віктора Януковича, а також тих, хто стоїть за його троном, і тих, на кого він спирається.

Влада Януковича втілювала собою цілий пласт української історії, який необхідно було здолати:

— Бюрократичний апарат, який Третя республіка (незалежна Україна 1991-2013 років) успадкувала від УРСР разом з притаманною йому азіатською зневагою до свого громадянина,
— Московський політичний і культурний вплив, який вже кілька сторіч визначає українську долю, заперечує право українців на існування як нації,
— Хижий безідейний бандитизм 90-х, який проріс у державний апарат згори донизу, зробив грабунок основною державною функцією.

Побиття мирних студентів і активістів стало останньою краплею, фінальною рискою під всіма Майданами і майданчиками, протестними мітингами та акціями непокори, які періодично гриміли з різних приводів протягом всієї каденції Януковича. В ту ніч всі жителі столиці, яким було що пред’явити цій владі, вийшли на площу і одночасно виставили рахунок.

Дмитро Різниченко, громадський референт руху «Новий Вогонь» (частина 1, розділ 3 програмної книги)

2016-06-02 08:38 1103