Бізнес колаборантів: як родина народного депутата заробляє в Криму

0
1401

1102209072

Родина народного депутата Олександра Присяжнюка співпрацює із членами окупаційної адміністрації Криму та продовжує бізнес на території півострову. 

Повідомляє портал АНТИКОР з посиланням на ЗМІ.

Сам член парламентської фракції “Народного Фронту” шляхом юридичних махінацій вберіг власне підприємство у Криму від дії санкцій та уник передбаченого українським законодавством покарання.

Окрім того, бізнес на окупованих територіях ведуть батьки політика: Анатолій та Тетяна Присяжнюки. Давнім діловим партнером родини ж є чинний депутат окупаційної Державної ради Криму від “Єдиної Росії” Михайло Смолянов.

Олександр Присяжнюк

Олександр Присяжнюк – чинний народний депутат України, член парламентської фракції “Народного Фронту”, заступник голови української Постійної делегації у Парламентській Організації з безпеки та співробітництва у Європі.

pr1

У своїй декларації за 2015-й рік Олександр Присяжнюк вказав дві компанії, кінцевим бенефіціаром яких він є.

Це ТОВ “Аль-Го”, яке він заснував разом із Олександром Гребенніковим у Сімферополі. За вказаними у реєстрі видами діяльності, ТОВ здійснювало торгівельну діяльність, вантажні перевезення, готельний бізнес та оренду приміщень. Втім, знайти інформацію, що саме фірма робить насправді, не вдалося, і вона не має сайту.

Але попри анексію Криму, фірма депутата Присяжнюка продовжує діяльність на півострові. Для цього була створена фірма-клон, яка підлаштувалася під законодавство РФ.

Та ж сама назва, той самий Олександр Гребенніков у засновниках. Проте замість Олександра Присяжнюка в російському реєстрі вже його батько — екс-регіонал Анатолій Присяжнюк.

pr2

Журналісти “Громадського” намагалися зв’язатися з народним депутатом Олександром Присяжнюком протягом кількох тижнів.

Писали запити на його офіційну електронну скриньку, вказану на сайті Верховної Ради, намагалися “впіймати” на засіданнях Верховної Ради і домовитись про зустріч через прес-секретаря, але політик так і не надав відповіді кореспондентам.

Ольга Джарти

Дружина народного депутата Ольга Джарти – донька покійного екс-прем’єра Криму Василя Джарти.

Разом подружжя має сім земельних ділянок площею понад 1 гектар, будинок на тисячу квадратів, елінг та 6 квартир площею більше тисячі квадратів. Нерухомість розташована в окупованих Криму і Донецьку, а також Вінницькій та Київській областях і в самому Києві.

Згідно із декларацією Присяжнюка, на окупованому півострові у нього є елінг у 42 квадрати у селищі Нікіта, а у дружини — квартира в Ялті на 185 метрів та апартаменти у селищі Курпати площею 123 кв. метри та паркомісцем там само.

pr3

Крім нерухомості, у 2016 році Ольга Джарти задекларувала два годинники Rolex Dayton, годинник Hublot, ювелірні вироби Graff і Сrivelli, сумки і шубу. У Джарти і Присяжнюка – телефони Vertu.

На Олександра Присяжнюка зареєстрований автомобіль BMW X6 M 2010-го року випуску, у Джарти – такий же BMW 2011 випуску і Mercedes CL 500 2008 року.

На банківських рахунках у сім’ї – 24 мільйони 796 тисяч гривень, готівкою подружжя тримає трохи більше 30 мільйонів гривень.

Анатолій Присяжнюк

Анатолій Присяжнюк родом із Вінниччини, однак кар’єру зробив у Криму.

Багато років він був заступником начальника управління ДАІ в Криму, потім — начальника главку МВС в АРК, голови Ради міністрів.

Нарешті, у 2006-му він очолив ДАТ “Чорноморнафтогаз”.

Міністром Мінпаливенерго на той час був Юрій Бойко, який під час виборів 2010-го року керував виборчим штабом Партії регіонів у Київській області. За його ж протекції область після перемоги Віктора Януковича очолив Присяжнюк. На цій посаді він пробув до 2014-го року.

pr4

Анатолій Присяжнюк та Микола Азаров

Після Революції Гідності та втечі екс-президента Віктора Януковича високопосадовець склав з себе повноваження.

pr5

Анатолій Присяжнюк та його дружина Тетяна Присяжнюк 

На початку 2015-го року прокуратура Київської області відкрила кримінальне провадження стосовно Присяжнюка за підозрою у зловживанні владою і розтраті державного майна. Чиновника підозрювали в тому, що в 2011-му році він як глава ОДА залучив до реконструкції вулиці Набережної у Вишгороді фірму без конкурсу, яка перерахувала 36 мільйонів бюджетних гривень фіктивним фірмам.

Після цього повідомлення прокуратури більше про вказану справу згадок немає. Журналісти “Громадського” надіслали інформаційний запит, аби дізнатися про стан її розслідування. У прокуратурі Київської області відповіли, що “розслідування триває, жодній особі про підозру не повідомлялося”.

Улітку 2015-го року Присяжнюк-старший, який, за версією слідства, утік до Криму, був помічений на Криті.

pr6

Анатолій Присяжнюк на пляжі, Крит

Тоді чиновник запевняв ЗМІ, що не відпочиває і не змінив місце проживання.

“Губернатор Криту — мій давній друг, з яким ми товаришуємо сім’ями вже не один рік. Тож коли я звернувся до нього з проханням посприяти в оздоровленні дітей, він відразу ж відгукнувся на моє прохання. Окрім того, домовилися з ним ще й про відпочинок поранених бійців АТО”, — говорив Присяжнюк в інтерв’ю УНІАН, запевняючи, що ніхто його не переслідує, він вільно буває у Києві та навіть у зоні АТО.

Дружина Анатолія Присяжнюка і мати народного депутата Олександра Присяжнюка свій бізнес в Криму започаткувала у 2005-му році.

Тетяна Присяжнюк

Дружина Анатолія Присяжнюка і мати народного депутата Олександра Присяжнюка свій бізнес в Криму започаткувала у 2005-му році. Іще у 2014 році дружина екс-губернатора переоформила свій бізнес у Криму відповідно до російського законодавства.

До анексії Криму Росією вона на паях з партнерами володіла як мінімум трьома компаніями на півострові: “М.И.С”., “Автоцентр-Крим” і “Авто-Профі”. У всіх трьох бізнесах партнером Тетяни Присяжнюк виступав депутат тодішньої Верховної Ради Криму, а тепер Державної ради Криму від путінської “Єдиної Росії”, Михайло Смолянов або члени його сім’ї.

pr7

Діяльність партнери намагалися вести непублічну і лише один раз “засвітилися” в пресі у 2013-му році.

Тоді проект “Наші гроші” повідомив про сумнівні операції ТОВ “Авто-Профі”. Компанія виграла підряд на технічне обслуговування і ремонт автомобілів Автогосподарства ГУ МВС України в АР Крим на суму 500 тисяч гривень. Вивчаючи предмет держзакупівлі, журналісти з’ясували, що кримським ТОВ володіють Тетяна Присяжнюк (дружина тодішнього губернатора Київщини) та Юлія Смолянова (дружина тодішнього депутата Верховної Ради Криму).

Чи веде “Авто-Профі” діяльність в Криму зараз, з’ясувати не вдалося.

У підсумковому списку “Про юридичних осіб, створених на територіях Республіки Крим та Севастополя, відомості про яких внесені до Єдиний державний реєстр юридичних осіб в зв’язку з приведенням ними своїх установчих документів у відповідність до законодавства Російської Федерації”, даних про компанію “Авто Профі” немає, – пише видання “КиевВласть“.

Дані про цю компанію залишилися лише в українському реєстрі, згідно з яким засновником компанії є лише дружина Михайла Смолянова – Юлія Смолянова.

pr8

У вищезгаданому списку є інформація про юридичних осіб “М.І.С”. (Управління об’єктами спорту) і “Автоцентр-Крим” (ремонт авто, торгівля автозапчастинами), засновником яких ще за часів українського Криму була Тетяна Борисівна Присяжнюк.

Зокрема, компанія ТОВ “Автоцентр-Крим”, зареєстрована Михайлом Смоляновим і Тетяною Присяжнюк в жовтні 2005-го року в АРК, була успішно перереєстрована під російську юрисдикцію 20 серпня 2014 року.

Згідно з випискою з Єдиного Державного Реєстру Юридичних Осіб (рос. ЕГРЮЛ) Російської Федерації, директором компанії є Самарін Володимир Юрійович, а засновниками – Тетяна Борисівна Присяжнюк і Смолянов Михайло Олександрович. При цьому частки для кожного з власників оцінені вже в російських рублях. Так, частка Присяжнюк оцінена в 2961000.0000 руб (47% власності), а частка Михайла Смолянова – в 3339000.0000 руб (53% власності).

При цьому, згідно з випискою із вітчизняного Єдиного Державного Реєстру Підприємців, ТОВ “Автоцентр-Крим” в Україні значиться як підприємство, яке не знаходиться в стані ліквідації, однак, має іншу адресу кримської прописки.

pr9

Ще одна фірма Смолянова і Тетяни Борисівни – ТОВ “М.І.С”, статутний фонд якої також переведений в рублі, а документи змінені під російське законодавство.

Ця компанія була створена ще в далекому 1991-му році і також не перебуває в стані ліквідації в Україні. Згідно із українським реєстром, основним видом є діяльність у сфері зв’язків із громадськістю.

pr10

Згідно з випискою з Єдиного Державного Реєстру Підприємців, частки Михайла Смолянова і Тетяни Присяжнюк в цьому бізнесі становлять по 5 тисяч рублів на кожного при рівному володінні компанією 50 на 50%. Уже в російському реєстрі фірма-клон має за основну діяльність комерційних та підприємницьких організацій, у додаткових — діяльність спортивних об’єктів.

pr11

Михайло Смолянов – російський бізнес-партнер родини

Михайло Смолянов – багаторічний депутат парламенту Кримскої автономії, який після анексії став “депутатом” так званого “Госсовета Республики” від партії “Единая Россия”.

Родини Присяжнюків і Смолянова дружні давно. З часів роботи Анатолія Йосиповича в Чорноморнафтогазі обидві родини здружилися так близько, що до 2011 року користувалися послугами одного на двох особистого кухаря.

pr12

Про це свідчить його ж резюме на порталі працевлаштування.

Михайло Смолянов є власником групи компаній “Автодель” — найбільшого на півострові оператора автомобільного ринку. На двох із Тетяною Присяжнюк він має товариство з обмеженою відповідальністю “Автоцентр-Крим”, що спеціалізується на торгівлі автозапчастинами.

Після анексії Криму автомобільний бізнес Смолянова-Присяжнюк мав би занепасти, адже санкції ЄС, автомобілі виробників якого “Автодель” продавала як офіційний дилер, забороняють торгівлю з окупованим півостровом.

Однак, Смолянову вдалося обійти санкції. “Автоцентр-Крим”, як і всі інші фірми із групи “Автодель”, була перереєстрована за російським законодавством, а Тетяна Присяжнюк залишалася співзасновником у “Автоцентр-Крым” до вересня 2015 року.

pr13

Пaртія “Народний Фронт”, яку представляє у парламенті Присяжнюк-молодший, офіційно засудила анексію Криму.

Лідер політсили Арсеній Яценюк заявив, що вітчизняний бізнес, який вирішив продовжити свою діяльність на півострові, має всі шанси потрапити під санкції.

“Звичайно, у нашому суспільстві діти не відповідають за справи батьків і навпаки, проте, неакуратність членів сім’ї, які не спромоглися переписати бізнес на довірених осіб – погана і образлива історія у всіх сенсах.

А тут ще й партнер по бізнесу не хтось там, а депутат невизнаного парламенту від путінської “Єдиної Росії””, – сказав у коментарі виданню політичний аналітик Костянтин Новопольський, оцінюючи дії Олександра та Анатолія Присяжнюків.

 

«Генплан Таможни»