Більше тонни бурштину на 10 млн грн вилучили правоохоронці на Рівненщині

0
1373

f_1215463801433066766

Працівники Нацполіції викрили цехи з обробки «сонячного» каміння та склади його зберігання. Під час обшуку вилучили понад тонну незаконно видобутого бурштину. По це повідомили у Департаменті захисту економіки Національної поліції України.

фото1

На території Рівненської області правоохоронці постійно проводять заходи з протидії незаконному видобуванню бурштину-сирцю, викриття та документування протиправної діяльності.

фото2

Упродовж року поліцейськими було задокументовано факти незаконно видобування бурштину на території північних регіонів області. Крім того, затримувались копачі та вилучалось обладнання для його видобування. У деяких випадках копачі чинили опір правоохоронцям.

фото3

«У межах провадження оперативники управління захисту економіки у Рівненській області Нацполіції, слідчі слідчого управління ГУНП у Рівненській області за процесуального керівництва прокуратури Рівненської області встановили, що дане «сонячне каміння» зберігалося на складах, а в подальшому оброблялося у підпільних цехах та експортувалося за межі країни», — розповіли у відомстві.

фото4

Оперативники провели низку слідчо-оперативних заходів, і встановили місця зберігання незаконно видобутого бурштину-сирцю та підпільні цехи з його обробки.

5 грудня у складських приміщеннях та підпільних цехах правоохоронці провели санкціоновані обшуки. Процесуальні заходи проводилися на території м. Рівне, Рівненського та Сарненського районів.

фото5

«Оперативники управління захисту економіки у Рівненській області Нацполіції, слідчі слідчого управління Головного Управління Національної поліції у Рівненській області за процесуального керівництва прокуратури Рівненської області вилучили понад тонну обробленого та необробленого бурштину різної фракції. Крім того, мотопомпи та пристосування для видобутку бурштину — шланги, шрейдери тощо».

За попередніми даними, вартість вилученого дорогоцінного каміння становить понад 10 мільйонів гривень.

фото6

Окрім того, на одному з обшуків поліцейським надали сумнівні документи про начебто імпорт каміння з країн Азії. Проте, оброблене каміння навпаки експортувалося за кордон.

Проведення процесуальних заходів наразі продовжується, встановлюються особи, які організували незаконну діяльність та функціонування підпільних цехів.

«Генплан Таможни»

Ваш комментарий

Please enter your name here
Please enter your comment!