Більше тонни бурштину на 10 млн грн вилучили правоохоронці на Рівненщині

0
1390

f_1215463801433066766

Працівники Нацполіції викрили цехи з обробки «сонячного» каміння та склади його зберігання. Під час обшуку вилучили понад тонну незаконно видобутого бурштину. По це повідомили у Департаменті захисту економіки Національної поліції України.

фото1

На території Рівненської області правоохоронці постійно проводять заходи з протидії незаконному видобуванню бурштину-сирцю, викриття та документування протиправної діяльності.

фото2

Упродовж року поліцейськими було задокументовано факти незаконно видобування бурштину на території північних регіонів області. Крім того, затримувались копачі та вилучалось обладнання для його видобування. У деяких випадках копачі чинили опір правоохоронцям.

фото3

«У межах провадження оперативники управління захисту економіки у Рівненській області Нацполіції, слідчі слідчого управління ГУНП у Рівненській області за процесуального керівництва прокуратури Рівненської області встановили, що дане «сонячне каміння» зберігалося на складах, а в подальшому оброблялося у підпільних цехах та експортувалося за межі країни», — розповіли у відомстві.

фото4

Оперативники провели низку слідчо-оперативних заходів, і встановили місця зберігання незаконно видобутого бурштину-сирцю та підпільні цехи з його обробки.

5 грудня у складських приміщеннях та підпільних цехах правоохоронці провели санкціоновані обшуки. Процесуальні заходи проводилися на території м. Рівне, Рівненського та Сарненського районів.

фото5

«Оперативники управління захисту економіки у Рівненській області Нацполіції, слідчі слідчого управління Головного Управління Національної поліції у Рівненській області за процесуального керівництва прокуратури Рівненської області вилучили понад тонну обробленого та необробленого бурштину різної фракції. Крім того, мотопомпи та пристосування для видобутку бурштину — шланги, шрейдери тощо».

За попередніми даними, вартість вилученого дорогоцінного каміння становить понад 10 мільйонів гривень.

фото6

Окрім того, на одному з обшуків поліцейським надали сумнівні документи про начебто імпорт каміння з країн Азії. Проте, оброблене каміння навпаки експортувалося за кордон.

Проведення процесуальних заходів наразі продовжується, встановлюються особи, які організували незаконну діяльність та функціонування підпільних цехів.

«Генплан Таможни»