Автомобілям на єврономерах пропонують податкову амністію з 2018 року

0
730

1-6

До 4 квітня громадські організації, які представляють власників автомобілів на єврономерах, а також парламентський комітет з питань податкової та митної політики повинні виробити спільну позицію з приводу умов податкової амністії автовласникам. Такої домовленості було досягнуто на зустрічі автомобільного співтовариства з представниками парламенту. Про це повідомляють «Факти».

Голова податкового комітету парламенту Ніна Южаніна вважає, що необхідно легалізувати автомобілі, які були ввезені в Україну до 1 січня 2018 року. Для легалізації пропонується так званий «молдавський сценарій» — за 30% від діючої ставки на розмитнення автомобіля. Альтернативний озвучений варіант — застосовувати базову ставку при розмитненні в розмірі 800 євро.

У ході зустрічі гостру дискусію викликало питання, які автомобілі будуть мати право на легалізацію. Один із варіантів — не пропускати занадто старі автомобілі, встановивши обмеження 2000 роком випуску. Також звучали пропозиції поширити пільгове розмитнення на всі автомобілі, що відповідають нормам Євро-5, незалежно від віку.

Нагадаємо, за даними на 2017 рік в Україні в порушення закону перебувають понад 63,9 тис. транспортних засобів з іноземними номерами. Більшість автомобілів на єврономерах за рівнем екологічності відповідають рівню Євро-3.