Андрій Антонищак: Законопроект щодо реформування митниці передбачає створення окремої митної структури в Міністерстві фінансів

0
904

Сьогодні, 16 жовтня 2015 року народний депутат України з фракції «Блок Петра Порошенка», член Комітету з питань податкової та митної політики Андрій Антонищак в ефірі телеканалу «Рада» розповів про реформування української митниці.

За словами депутата, зараз у Комітеті депутати напрацьовують відповідний законопроект.

«Ми прагнемо, щоб Україна якомога швидше реформувалася, і рухалася до Європейського союзу. Перше, що потрібно зробити – це зламати корупційну систему. Мною та іншими народними депутатами, які входять до Комітету з питань податкової та митної політики зараз напрацьовується фундаментальний законопроект, який стосується державної митної служби. Він передбачає окрему структуру митної служби у складі Міністерства фінансів», – сказав Андрій Антонищак.

Він зазначив, що законопроектом у структурі митної служби буде передбачено створення служби фінансових розслідувань.

«Це так само, як в інших європейських країнах, має бути створена служба фінансових розслідувань, якою зараз є податкова міліція. Це має бути незалежна структура у складі Міністерства фінансів. Крім того, залишається податкова служба, і третя гілка – це державна митниця. Депутатський законопроект буде комплексний, починаючи від реальних пільг, гарантій форми для митників і закінчуючи прозорими призначеннями та відповідальністю митників», – розповів Антонищак.

Депутат підкреслює, що реалізація даного законопроекту і подальшої реалізації роботи митниці залежить від політичної волі Президента України та уряду.

Крім того, депутат розповів, що представники європейського союзу готові надати Україні комплексну допомогу з реформування митниці.

«Я провів декілька зустрічей з європейськими колегами. В Польщі, Румунії, Фінляндії, Литві є окрема митниця у складі Міністерства фінансів. В Білорусії є митний комітет з великими повноваженнями. Всі вони готові нам допомогти. Але перше, що ми повинні пам’ятати, що митниця – це безпека країни, і вона має відповідати європейським стандартам. Основна її функція – це не адміністрування податків, не збір податків, а, насамперед – це безпека кордонів, безпека переміщення товарів через кордони України і боротьба з корупцією та контабандою», – підкреслив Андрій Антонищак.

2015-10-20 01:14 1654